Zaloguj | Załóż konto

Ciekawostki - Magazyn Bielsko24

Artykuły znalezione w "Ciekawostki"

Militaria na co dzień

Wydarzenia tego lata (a także poprzednich) pokazują, że tematy zbliżone do militarnych cieszą się dużym zainteresowaniem. Najlepiej widać było to w trakcie Operacji Południe.

Ciekawostki

więcej

Opony zimowe, ostatni dzwonek.

Podczas wizyty u znajomych, w pewnym czasie doszło do zaciekłej wymiany zdań na temat zasadności zmiany opon na zimowe. Czy rzeczywiście jest sens? Przeczytajcie i oceńcie sami.

Ciekawostki

więcej

Na świńskim ryju czy na żeberkach?

Ilu kucharzy tyle przepisów. Trudno w to uwierzyć na ile różnych sposobów można przyrządzić to na pozór bardzo proste danie.

Ciekawostki

więcej

Co wiesz o TKB?

Koniec lipca i początek sierpnia to niezwykle "gorący folklorystycznie" okres w Beskidach. Od Makowa Podhalańskiego aż po Szczyrk. To wielkie święto górali nie tylko z Beskidów ale również z innych stron świata.

Ciekawostki, Historia regionu, Kultura

więcej

Pomiędzy tradycją a... chuligaństwem

Śmigus Dyngus czyli lany poniedziałek. To chyba najbardziej "dyskusyjnie miła" tradycja, która wśród jednych budzi śmiech, wśród innych co najmniej zdenerwowanie.

Ciekawostki

więcej

Wysokie loty na zakończenie lata

Podobno to już ostatnie dni znakomitej pogody, która rozpieściła nas nieco w końcówce lata. Kilka tegorocznych imprez "spaliło na panewce", jednak ta udała się stu procentach i to nie tylko dzięki aurze!

Ciekawostki, Atrakcje turystyczne

więcej

Mróz atakuje - nie dajmy się...

Mroźne dni bywają niebezpieczne. Zachowajmy szczególną ostrożność i rozsądek, a także pomóżmy innym.

Ciekawostki

więcej

Sposób na dziury

Przywykliśmy do tego, że wraz z nastaniem wiosny pojawiają się poza jej pierwszymi oznakami w przyrodzie, dziury w drogach. Te potrafią niektórym mieszkańcom na prawdę bardzo dokuczyć.

Ciekawostki

więcej

Zamieszkaj na dachu... galerii handlowej

Pomysł chociaż mógłby się wydawać w pewien sposób niedorzeczny, okazuje się, że przy odpowiednim "oszlifowaniu" może być strzałem w dziesiątkę na nieco poszarzałym rynku nieruchomości.

Ciekawostki

więcej

Z fejsa na wybieg? Tak się da?

Ładne... za mało powiedziane. Piękne dziewczyny i kreacje czyli "degustacja mody" w modnej Sferze miasta. Czy takie pokazy będą częściej? Miejmy nadzieje, że tak właśnie będzie.

Ciekawostki

więcej