Zaloguj | Załóż konto

9.Jazzowa Jesień 16-20 listopad

Jazzowa Jesień

Już po raz dziewiąty będziemy obchodzić w naszym mieście wielką ucztę jazzową! Sprawdź kto w tym roku zagra na Jazzowej Jesieni.

16 listopada

godz. 18:00

Colin Vallon Trio

Niezwykła trójka artystów, która inspirację do swojego najnowszego albumu zaczerpnęła ze wspólnej, dalekiej podróży. Trio tworzą: Colin Vallon - fortepian, Patrice Moret - kontrabas i Samuel Rohrer - perkusja. Zespół powstał 12 lat temu i w swym dorobku ma trzy płyty. Najnowsza - czwarta, ukazała się w tym roku i jest zainspirowana bałkańską kulturą oraz kaukaską tradycją ludową.

Cecil Taylor and Tony Oxley

Cecil Taylor jest pianistą i poetą, który tworzy od lat 60., dlatego uważany jest za pioniera jazzu. Nieprzerwanie zaskakuje swoimi projektami. Tony Oxley to pianista samouk, który z Taylorem współpracuje od lat 80. Obaj muzycy stworzyli jubileuszowy album na 80 urodziny Taylora. Utwory z tego albumu usłyszymy w BCK-u.

 

17 listopada

godz. 18:00

Tom Harrell Chamber Ensemble

Jeden z najwybitniejszych kompozytorów i instrumentalistów naszych czasów. Wydał ponad 260 płyt! Jego najnowszy projekt to połączenie jazzu oraz dzieł Debussy'ego i Ravela. Nowe aranżacje usłyszymy w wykonaniu oktetu: skrzypce, wiolonczela, flet saksofon tenorowy, trąbka / flugelhorn, fortepian / rhodes, bas oraz perkusja. Premiera tych utworów odbyła się latem tego roku, także publiczność Jazzowej Jesieni będzie jedną z pierwszych, które usłyszą nowe aranżacje.

Pharoah Sanders

Ikona free jazzu. Jego muzykę charakteryzuje dynamizm i wręcz anarchiczne podejście do jazzu. Współpracował z wieloma muzykami na całym świecie. Tworzył muzykę z jodlarzami i sitarzystami, nie bał się wksperymentować z instrumantemi takimi jak tabla, oud czy koto. Jednak za każdym razem jego muzyka posiadała wspólny mianownik - głęboką duchową ekspresję.

18 listopad

godz. 19:00

Koncert Jazzu Tradycyjnego - Barrellhouse Jazz Band

Zespół powstał w 1953 roku w Niemczech. Od tego czasu działa nieprzerwanie czerpiąc z jazzu wszystko co najlepsze. Od 1962 roku liderem zespołu jest kompozytor, aranżer, historyk jazzu i publicysta, Reimer von Essen. Obecnie zespół tworzą: Reimer von Essen (klarnet, saksofon altowy), Horst Schwarz (trąbka, puzon, wokal), Frank Selten (saksofony, klarnet), Jan Luley (fortepian), Michael Ehret (perkusja), Roman Klöcker (banjo, gitara) i Cliff Soden (bas). Zespół tworzył i koncertował z wieloma sławami jazzu, jako jeden z pierwszych europejskich bandów, honorowe obywatelstwo jako dowód uznania swojej twórczości.

19 listopad

godz. 18:00

Iro Haarla

Niezwykle utalnetowana kompozytorka, pianistka i harfistka wystąpi wraz ze swoim fińsko-norweskim zespołem prezentując utwory z najnowszej płyty zatytułowanej "Vespers".

Craig Taborn Trio

Taborn jest już znany bielskij publiczności z występów w poprzednich latach, m.in. u boku Roscoe Mitchella i Chrisa Pottera. W tym roku Taborn zagra z własnym zespołem. Jego trio korzysta z bogactwa stylów, od blusa po harmonie współczesnej klasyki, nie tracąc własnego, oryginalnego charakteru. Muzycy zaprezentują dynamiczny, energetyczny program pełen nowych aranżacji znanych utworów.

20 listopad

godz. 18:00

Michael Formanek Quartet

Niezwykle uzdolnione muzyk, który od ponad trzydziestu lat koncertują z największymi artystami na całym świecie. Jako kompozytor był także zapraszany do wielu projektów. Kwarter, w którym obecnie występuje jako lider i kompozytor charakteryzuje otwartość i spontaniczność co przekłada się na dynamiczną i żywiołową grę zespołu.

Tomasz Stańko z Craigiem Tabornem

Tradycyjnie dyrektor generalny festiwalu zaprezentuje swoje najnowsze dzieło. Tym razem nie będą to ballady, lecz powrót do korzeni słynnego polskiego jazzmana, czyli dynamiczna muzyka i żywiołowe brzmienia. Na scenie Tomaszowi Stańko towrzyszyć będzie Craig Taborn. Wybitny duet z pewnością da niezapomniany koncert na zakończenie festiwalu. 

Wszystkie koncerty będą odbywać się w Bielskim Centrum Kultury.

Ceny biletów:

16 listopada - 100 zł
17 listopada - 100 zł
18 listopada - 50 zł
19 listopada - 100 zł
20 listopada - 100 zł
karnet - 315 zł