Zaloguj | Załóż konto

Zamieszkaj na dachu... galerii handlowej

fot. SFERA

Pomysł chociaż mógłby się wydawać w pewien sposób niedorzeczny, okazuje się, że przy odpowiednim "oszlifowaniu" może być strzałem w dziesiątkę na nieco poszarzałym rynku nieruchomości.

Apartamenty SFERA to pierwszy w Polsce kompleks mieszkaniowy zlokalizowany na trzech kondygnacjach powyżej popularnej galerii handlowej. Osiedle składa się ze 101 mieszkań o zróżnicowanej wielkości i charakterze, rozmieszczonych na trzech poziomach. Dostępne są powierzchnie od  43 do 116 mkw, w układzie od jednego do czterech pokoi. Projekt zakłada możliwość własnej aranżacji przestrzeni mieszkalnych i wprowadzania zmian w układzie pomieszczeń. Mieszkania posiadają tarasy, loggie lub balkony wychodzące między innymi na wewnętrzny zielony ogród. Z mieszkań roztacza się piękny widok na miasto oraz otaczające pasma górskie Beskidów. Inwestycja charakteryzuje się wysokim standardem wykończenia, precyzyjnie dobranymi materiałami, takimi jak klinkier, szkło, drewno oraz elementami wykończeniowymi wysokiej jakości. Zamontowano tu drewniane okna, drzwi antywłamaniowe, osprzęt elektroniczny i grzewczy znanych marek. Projekt Apartamentów SFERA powstawał z dbałością o środowisko naturalne i ograniczenie kosztów zużycia energii. Zastosowane rozwiązania zapewniają możliwość indywidualnego sterowania centralnym ogrzewaniem, optymalizację jego zużycia i łatwe rozliczenie kosztów ciepła. Koszty utrzymania ogrodu zostały zoptymalizowane poprzez automatyczny system nawadniania zasilany ze zbiorników na wodę deszczową.

Niezwykłości temu "osiedlu" dodaje również ogród zlokalizowany na wewnętrzym dziedzińcu o powierzchni ponad 2000 metrów kw, który rzecz jasna, ma służyć tylko mieszkańcom. Ogród oferuje lokatorom mieszkań spacerowe alejki oraz miejsca do zabaw dla dzieci.