Zaloguj | Załóż konto

Nowe perspektywy w Jasienicy

fot. Kuba Mazur
W piątek 12 października w Jasienicy została podpisana Deklaracja Intencji w sprawie powstania Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Przemysłowej. W obecności zaproszonych przedsiębiorców z terenu Gminy Jasienica, sołtysów 14 sołectw wchodzących w skład gminy i gminnych radnych Deklarację podpisali Premier RP w latach 1997-2001 i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2011 prof. Jerzy Buzek, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska Bernard Błaszczyk, prof. Krzysztof Żmijewski – Sekretarz Generalny Społecznej Rady Narodowego Programu Redukcji Emisji i Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

W swoim wystąpieniu prof. Jerzy Buzek pogratulował Wójtowi Januszowi Pierzynie pionierskiego pomysłu utworzenia niskoemisyjnej strefy przemysłowej na terenie Gminy Jasienica. Profesor podkreślił, że to jedyna w kraju gmina, która planuje powstanie takiej strefy. Profesor zwrócił też uwagę na fakt, iż strefa ma być ekologiczna i niskoemisyjna, co idealnie wpasowuje się w politykę proekologiczną Unii Europejskiej.

Wójt Gminy Janusz Pierzyna przekonywał, że utworzenie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej spowoduje napływ nowych inwestycji i stworzenie nowych miejsc pracy. Uzbrojenie terenu i podwyższenie wartości gruntów, docelowo przeznaczonych pod Strefę da możliwość zwiększenia dochodów jednorazowo, poprzez ich zbycie, jak również przełoży się na systematyczne wpływy udziału podatku w dochodach Gminy Jasienica od osób fizycznych i prawnych. Dodatkowo utworzenie strefy to promocja całego regionu. Przede wszystkim inwestycja będzie miała istotne znaczenie dla rozwoju Gminy Jasienica, przez pryzmat stworzenia nowych miejsc pracy dla zamieszkującej tutaj ludności. W obecnej sytuacji społecznej i gospodarczej kraju, tworzenie nowych miejsc pracy poprzez podejmowanie bądź rozszerzanie działalności gospodarczej, jest zasadniczym warunkiem rozwoju i poprawy życia ludzi.

18 październik 2012

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Drużyna Południe to grupa, której działania skupiają się wokół rekonstrukcj historycznych wcesnośredniowicznych ludów Słowiańskich i Wikińskich.(...)
Książka Operacja „Lawina”. Dzieje przemilczanej zbrodni UB to solidnie udokumentowana, napisana żywo i przekonująco, próba rekonstrukcji zdarzeń,(...)
W piątek 12 października w Jasienicy została podpisana Deklaracja Intencji w sprawie powstania Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Przemysłowej. W(...)
Od 15 października w Bielsku-Białej trwa kolejna edycja akcji „Pola Nadziei”, którą prowadzi Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne. Uroczystość(...)
Po kilkunastu miesiącach zabiegań jest efekt. Gmina Jeleśnia w niedalekiej przyszłości zrealizuje swój zamiar - przejęcia obiektu dworca PKP w(...)
Już wkrótce 5 dni koncertów w ramach Festiwalu Kompozytorów Polskich poświęconych pamięci prof. Henryka Mikołaja Góreckiego. Obowiązkowa pozycja(...)
Grupa studentów architektury Politechniki Sląskiej w Gliwicach będzie przez kilka listopadowych dni projektować nowe inwestycje turystyczne w Korbielowie.(...)
Już 4 października po godzinie 16:15 w bielskiej Sferze rozpocznie się Flash Mob zainicjowany przez 2 bielszczan. Ludzie zaczną się dusić, krztusić(...)

Wiadomości tematycznie