Zaloguj | Załóż konto

Koziański platan drugim drzewem w Europie!

Platan z Kóz na stronie www.treeoftheyear.org
Platan rosnący w miejscowości Kozy, k. Bielska-Białej (woj. śląskie) zdobył 2. miejsce w Europejskim Konkursie na Drzewo Roku 2013!
Gmina Kozy, promując swoją miejscowość - największą w kraju wieś, zgłosiła do krajowego konkursu na Drzewo Roku rosnący w parku dworskim w Kozach 200-letni platan. Drzewo to, zwyciężając
w Konkursie krajowym, którego organizatorem był Klub Gaja, wzięło udział jako polski reprezentant
w Europejskim Konkursie na Drzewo Roku 2013. Drzewo z Kóz w głosowaniu internetowym, które trwało przez cały miesiąc luty, zdobyło 13898 głosów i zdobyło 2. miejsce. Laureatem Konkursu został platan
z węgierskiego miasta Eger.
Drugie miejsce w Konkursie jest dla nas wszystkich sukcesem. O platanie rosnącym w miejscowości Kozy usłyszała cała Polska! Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w głosowanie i oddali głos na koziańskiego platana. Z wyrazami wdzięczności, Krzysztof Fiałkowski - Wójt Gminy Kozy.

2 marzec 2013

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

22 i 23 marca zostanie rozegrana siódma edycja Rajdu Czechowickiego do którego od dziś (8 marca) można zgłaszać swój udział. Tegoroczna, siódma(...)
Pasażerowie bielskiego MZK domagają się zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów na linii nr 3 (Komorowice Sosna - Osiedle Karpackie). W(...)
Już w najbliższą sobotę (16 marca) o 8.20 na parkiet hali w Żywcu Oczkowie wybiegną szczypiornistki z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej(...)
Platan rosnący w miejscowości Kozy, k. Bielska-Białej (woj. śląskie) zdobył 2. miejsce w Europejskim Konkursie na Drzewo Roku 2013! Gmina Kozy,(...)
Zbliżający się wielkimi krokami 8 marca to doskonała okazja aby przenieść się w świat poezji laureatki literackiej nagrody Nobla Wisławy Szymborskiej.(...)
Fajnie jest wyszumieć się na śniegu dając upust swojej energi rzucając to tu, tam śnieżnymi kulkami, gdy do boju zagrzewają nas co dopiero skonsumowane(...)
Kadry Śląska Dziewcząt w piłce ręcznej zmierzyły się wczoraj i dzisiaj (11 i 12 luty) z juniorkami TS Stal Śrubiarnia Żywiec w Górkach Wielkich(...)
Jak co roku nadszedł czas podsumowania karier ludzi związanych ze sportem. W piątkowym spotkaniu Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta wyłoniono(...)

Wiadomości tematycznie