Kultowy Rajd Wisły, jedna z najstarszych imprez rajdowych w Polsce i Europie, po 10 latach wraca do kalendarza RSMP. 59 edycja rajdu organizowanego przez Automobilklub Śląski, stanowi drugą rundę LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także trzecią rundę Rajdowego Pucharu Polski. Rajd zostanie rozegrany
w terminie 24-26 maja na klasycznych odcinkach specjalnych w Beskidzie Śląskim i na Pogórzu Cieszyńskim, znanych z historii Rajdu Wisły, a także Rajdu Cieszyńska Barbórka. Trasa mierząca 580 kilometrów, została wytyczona na terenie powiatów cieszyńskiego, jastrzębskiego i pszczyńskiego.

Ceremonię startu przewidziano w piątek, 24 maja od godz. 19.00
na Placu Hoffa w Wiśle. Wcześniej, w godzinach 8.00-12.00 na terenie Amfiteatru w Istebnej przebiegać będzie badanie kontrolne samochodów zgłoszonych do rundy RSMP. Również w piątek,
w godzinach 11.00-16.00 na zamkniętym fragmencie drogi przy Kompleksie Zagroń w Istebnej przeprowadzony zostanie odcinek testowy. Kompleks Zagroń stanowi bazę Rajdu Wisły. Przewidziano tam biuro rajdu i biuro prasowe, a na pobliskich parkingach zostanie zlokalizowany park serwisowy.

Podczas pierwszego etapu w sobotę, 25 maja, rywalizacja toczyć się będzie na odcinkach
specjalnych Cisownica, Bzie i Zamarski. Po pętli załogi wracają na serwis do Istebnej. Drugi etap
odbędzie się w niedzielę, 26 maja. Harmonogram obejmuje odcinki Kubalonka, Dobka i Ochaby.
Meta rajdu czeka od godz. 16.30 na terenie Amfiteatru "Pod Skocznią" w Istebnej.

Oczekiwana jest cała krajowa czołówka. Po pierwszej rundzie RSMP prowadzi Kajetan Kajetanowicz (42 punkty) przed Wojtkiem Chuchałą (39), Tomaszem Kucharem (28), Maciejem Rzeźnikiem (26), Maciejem Oleksowiczem (17) i Łukaszem Habajem (16). Dodatkową atrakcją będzie start trzykrotnego mistrza Polski Bryana Bouffiera, który w tym roku uczestniczy w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. Francuz wybrał właśnie Wisłę na come back
w RSMP po przerwie, trwającej od 2011 roku.

24 maj 2013

źródło: http://www.rajd-wisly.pl

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

8 i 9 czerwca 2013 r. w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta odbędzie się 9. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. Swój udział potwierdzili(...)
Bielsko-Biała było areną wielkiego pożaru. W zasadzie...zapowiadało się na masakrę, bo rzecz działa się w jednym z kompleksów lokali komunalnych.(...)
Za nami kolejna "Motosfera". Dla przypomnienia, to właśnie Bielsko-Biała, za sprawą najpierw WSM-u, który później przekształcił się w FSM, co(...)
Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Bielska-Białej. Koncert rozpoczynający Święto Miasta odbędzie się 31 maja na placu Ratuszowym, natomiast(...)
Niebywały sukces żywieckiej drużyny. 27 maja w Warszawie odbył się ogólnopolski finał gry miejskiej "Wkręć się w obywatelstwo!". Zespół "Copernicus(...)
Kultowy Rajd Wisły, jedna z najstarszych imprez rajdowych w Polsce i Europie, po 10 latach wraca do kalendarza RSMP. 59 edycja rajdu organizowanego przez(...)
"Ważne jest, abyś zachował zdolność przezywania, aby istniały rzeczy, które mogą cię zadziwić, wywołać wstrząs, ważne jest, aby nie dotknęła(...)
Po raz pierwszy zapraszamy na wyjątkowe warsztaty prowadzone przez dwie bielszczanki: Trenerkę biznesu Dorotę Szczepanik i Osobistą Stylistkę Agatę(...)

Autor wiadomości

Wiadomości tematycznie