Zaloguj | Załóż konto

Kajetanowicz i Baran Wygrali Rajd Wisły

Kajetanowicz i Baran wygrali Rajd Wisły!
Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran wygrali 59. Rajd Wisły, drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Lotos Rally Teamu triumfowała na jedenastu z piętnastu odcinków specjalnych i według nieoficjalnych wyników wyprzedziła Macieja Rzeźnika i Przemysława Mazura (+2:56.6) oraz Tomasza Kuchara
i Daniela Dymurskiego (+3,00). Piąte miejsce zajęli zwycięzcy klasy 3 Tomasz Czopik i Magdalena Lukas (+9:24,3), a szóste Jan Chmielewski i Robert Hundla (+9:25.6), którzy po raz kolejny triumfowali
w klasyfikacji samochodów z napędem na przednią oś i w klasie 5.
Dwunasta w „generalce” załoga Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski wygrała klasę 6, dziewiętnasty na mecie Herbi i Bartosz Holdenmayer triumfowali w klasie 8, a siedemnasty Paweł Hankiewicz i Jarosław Hryniuk odebrali puchary za zwycięstwo
w klasie HR. Natomiast rywalizację w Castrol Edge Trophy rozstrzygnęli na swoją korzyść Marcin Górny i Zbigniew Cieślar.
W klasyfikacji drugiego etapu za Kajetanowiczem znalazł się Wojciech Chuchała (+52,4), a trzeci był Maciej Oleksowicz (+1:41.1).

III Runda RPP dla braci Szeja
Bracia Jarosław i Marcin Szeja triumfowali w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Polski podczas 59. Rajdu Wisły. To druga z rzędu wygrana załogi Citroena C2, która toczyła zacięty pojedynek do ostatniego odcinka specjalnego z Mateuszem Kubatem i Grzegorzem Dachowskim. Na ostatniej próbie (Dobka) w Hondzie Civic Type-R wiceliderów doszło do urwania koła co spowodowało kilkuminutową blokadę odcinka.
W tych okolicznościach drugie miejsce przypadło Kacprowi Wróblewskiemu i Tomaszowi Borko w Renault Clio (+1:27,9), którzy wygrali też klasę 5. Podium uzupełnili Robert Halicki i Tomasz Tkacz w Fiacie 500 Abarth (+1:44,7). Na czwartej pozycji sklasyfikowani zostali Janusz Knopt i Łukasz Jastrzębski w Hondzie Civic Type-R (+2:33,7), na piątej Paweł Suchorzebski i Dariusz Grudziołek w Fordzie Fiesta (+2:47,3)), a na szóstej Tomasz Smorawiński i Radosław Banach w BMW 318IS (+3:55,5), którzy okazali się najszybsi w klasie E30.

27 maj 2013

zobacz również galerię
59 Rajd Wisły
utworzona przez patryk_jurzak


Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

8 i 9 czerwca 2013 r. w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta odbędzie się 9. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. Swój udział potwierdzili(...)
Bielsko-Biała było areną wielkiego pożaru. W zasadzie...zapowiadało się na masakrę, bo rzecz działa się w jednym z kompleksów lokali komunalnych.(...)
Za nami kolejna "Motosfera". Dla przypomnienia, to właśnie Bielsko-Biała, za sprawą najpierw WSM-u, który później przekształcił się w FSM, co(...)
Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Bielska-Białej. Koncert rozpoczynający Święto Miasta odbędzie się 31 maja na placu Ratuszowym, natomiast(...)
Niebywały sukces żywieckiej drużyny. 27 maja w Warszawie odbył się ogólnopolski finał gry miejskiej "Wkręć się w obywatelstwo!". Zespół "Copernicus(...)
Kultowy Rajd Wisły, jedna z najstarszych imprez rajdowych w Polsce i Europie, po 10 latach wraca do kalendarza RSMP. 59 edycja rajdu organizowanego przez(...)
"Ważne jest, abyś zachował zdolność przezywania, aby istniały rzeczy, które mogą cię zadziwić, wywołać wstrząs, ważne jest, aby nie dotknęła(...)
Po raz pierwszy zapraszamy na wyjątkowe warsztaty prowadzone przez dwie bielszczanki: Trenerkę biznesu Dorotę Szczepanik i Osobistą Stylistkę Agatę(...)

Wiadomości tematycznie