Za nami kolejna "Motosfera". Dla przypomnienia, to właśnie Bielsko-Biała, za sprawą najpierw WSM-u, który później przekształcił się w FSM, co zostało przejęte przez koncern Fiat, nasze miasto kojarzyło się jeszcze całkiem niedawno w prostej linii ze słowem "samochód". To tutaj była przecież fabryka, która właściwie zmotoryzowała cały nasz kraj, a jej produkty były długo popularne nawet poza granicami kraju, szczególnie w państwach dawnego bloku wschodniego. Ale to się zmieniło...produkcji samochodów jako tak już nie ma, aczkolwiek były też fenomenalne pomysły jak "Beskid". Chociaż dzisiaj w samym mieście aut się nie produkuje, a jedynie części, na czele z silnikami diesla typu Multijet i benzyniakami Multiair, które podbiły nie tylko Fiata, ale także inne wielkie marki motoryzacyjne, Bielsko-Biała nadal dziwnym zrządzeniem losu, traktowane jest jako mekka motoryzacyjna. Skoro świątynia motoryzacji, to...musi być także ich wystawa. Właśnie taka wystawa kolejny już raz odbyła się w CH Sfera. Można było zobaczyć tam samochody i motocykle dla "przeciętnego wyjadacza chleba" jak i klienta o zdecydowanie ciaśniej wypchanym portfelu. Swoje ekspozycje wystawiły lokalne placówki handlowe oferujące samochody. I tak....klienci Sfery oglądali zarówno takie pospolite nowości jak Renault Clio, Skoda Octavia, jak i te, na widok których niejednemu zapaleńcowi motoryzacji serce może naprawdę bić mocniej. Mam tu na myśli Audi ze swoim topowym R8, Porsche Panamerę, Range Rovera, czy...kultowego Aston Martina. Nie zabrakło szaleńczo szybkich motocykli Ducati i tych bardziej dystyngowanych od Triumpha. A dla koneserów piękna....markę Audi lansowała...świeżo wybrana Miss Beskidów, rodem z Jasienicy, Katarzyna Kwaśny.

5 czerwiec 2013

źródło: Byłem na imprezie

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Fala wypadków drogowych. Wczoraj...rozbił się motocyklista z dziewczyną na wysokości Multispedytora w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast wcześniej...kilka(...)
ŚREDNIOWIECZNY PIKNIK RODZINNY W RADZIECHOWACH Impreza odbędzie się16 czerwca (niedziela) w godzinach od 11:00 do 17:00 obok Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz.(...)
Awarie poburzowe, które dotknęły w trakcie nawałnicy Warszawę, czkawką odbiły się też na naszym mieście. Okazuje się, że do Ringu Światłowodowego,(...)
8 i 9 czerwca 2013 r. w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta odbędzie się 9. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. Swój udział potwierdzili(...)
Bielsko-Biała było areną wielkiego pożaru. W zasadzie...zapowiadało się na masakrę, bo rzecz działa się w jednym z kompleksów lokali komunalnych.(...)
Za nami kolejna "Motosfera". Dla przypomnienia, to właśnie Bielsko-Biała, za sprawą najpierw WSM-u, który później przekształcił się w FSM, co(...)
Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Bielska-Białej. Koncert rozpoczynający Święto Miasta odbędzie się 31 maja na placu Ratuszowym, natomiast(...)
Niebywały sukces żywieckiej drużyny. 27 maja w Warszawie odbył się ogólnopolski finał gry miejskiej "Wkręć się w obywatelstwo!". Zespół "Copernicus(...)

Wiadomości tematycznie