Zaloguj | Załóż konto

Powrót do przeszłości w Starej Prochowni

LGD Ziemia Bielska i Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza serdecznie zapraszają do udziału w wyjątkowej podróży w czasie: „Powrót do przeszłości” – 21 września 2013 r. na terenie Starej Prochowni w Międzyrzeczu Górnym. Zobacz, jak to dawniej na naszym terenie bywało…
W programie m.in. zawody strażackie w stylu „retro”, konkursy młócenia zboża i klepania kosy, obozowisko Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin (turnieje i walki rycerzy, konkursy i zabawy plebejskie, animacje dla dzieci, pokaz tańca ognia), tradycje lokalnego rolnictwa (smaki jesieni, skansen, konkurs na nazwę dawnego sprzętu rolniczego), konkurs kulinarny, warsztaty artystyczne, średniowieczne rzemiosło, koncert Natalii i Katarzyny Kwaśny, plener malarski, inscenizacje teatralne, atrakcje dla dzieci oraz wyjątkowa atmosfera.
Pierwszych 500 osób otrzyma niespodziankę. Rozpoczęcie o godz. 15:00, zakończenie: godz. 20:00. Wstęp wolny.

Szczegóły na http://www.ziemiabielska.pl, http://www.miedzyrzecze.org.pl i facebooku.
Wydarzenie stanowi realizację projektu autorstwa Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza, który zwyciężył w III edycji konkursu „LEADER – razem możemy więcej”. Patronat honorowy objęli: Starosta Bielski Andrzej Płonka i Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

10 wrzesień 2013

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

LGD Ziemia Bielska i Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza serdecznie zapraszają do udziału w wyjątkowej podróży w czasie: „Powrót do przeszłości”(...)
Jak poprawić naszą widoczność na drodze po zmroku? Jakich zasad należy przestrzegać, gdy idziemy nieoświetloną drogą? To tylko niektóre z zagadnień,(...)
Szczypiorniak znowu porządzi na Podbeskidziu! Po wakacyjnej przerwie powraca Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt. Będzie więcej(...)
Oddaj krew na Podwalu! Problemy z jakimi borykają się stacje krwiodawstwa, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, nie są tajemnicą. Już 30 sierpnia wszyscy(...)
W poniedziałek 5 sierpnia 2013 r. w Urzędzie Gminy Jasienica została podpisana umowa na kompleksowe uzbrojenie terenu przeznaczonego pod działalność(...)
W niedzielę, 4 sierpnia roku w godzinach 10.00 – 18.00 w Pasażu Tesco mieszczącym się w Bielsku-Białej przy ul. Warszawskiej 180 odbędzie się(...)
Specjaliści z bielskiego czterogwiazdkowego hotelu postanowili w czasie wakacji zorganizować dla dzieci z lokalnych przedszkoli prospołeczną akcję(...)
Jeszcze niedawno WISECOM, dzisiaj WIDE-IN. Bielska firma zajmująca się kompleksowym wyposażeniem wnętrz obiektów użyteczności publicznej jest dzisiaj(...)