Zaloguj | Załóż konto

Nowe boisko w Wieszczętach

Fot. Kuba Mazur
Gmina Jasienica wzbogaciła się ostatnio o nowy sportowy obiekt. W środę 23 października uroczyście oddano do użytku nowe wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią mieszczące się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wieszczętach. Po powitaniu zgromadzonych gości przez dyrektor placówki Ilonę Walach, przecięcia wstęgi dokonali Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Czudek i radny Marian Machalica. Po poświęceniu obiektu, Janusz Pierzyna, w krótkim wystąpieniu, podziękował gminnym radnym za zgodną pracę, której wynikiem stał się nowo otwarty obiekt, który kosztował ponad 400 tyś. złotych. Inwestycję w ¾ sfinansowano z gminnych funduszy przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania, która dofinansowała budowę kwotą 100 tyś. złotych. Wójt Pierzyna życząc uczniom satysfakcji z korzystania z boiska, prosił aby dbać o nie, tak, aby służyło jak najdłużej. Potem symbolicznym kopnięciem piłki zapoczątkował krótki pokazowy mecz uczniów szkoły. Druga część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie pod kierownictwem nauczycieli, przygotowali i przedstawili pomysłowy i zabawny program artystyczny, przerywany przez widzów częstymi oklaskami. Jeden z obecnych na uroczystości gości – Zbigniew Polakowski z Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki gratulował dyrektor szkoły pięknego obiektu, a władzom Gminy wytrwałości i konsekwencji w dbaniu o powstawanie na terenie gminy Jasienica infrastruktury sportowej na wysokim poziomie.

25 październik 2013

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Już w Listopadzie będą organizowane bezpłatne kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla mieszkańców Powiatu Żywieckiego w ramach projektu „Bądź(...)
W niedzielę (27 października) przy klasztorze Ojców Dominikanów w Korbielowie odbył się niecodzienny piknik rodzinny w ramach projektu „Na dobry(...)
relacja z wykładu "Czy Janusz Korczak może pomóc w rozwiązaniu problemów wychowawczych dzieci i młodzieży?" Bez pogodnego, pełnego dziecięctwa(...)
Gmina Jasienica wzbogaciła się ostatnio o nowy sportowy obiekt. W środę 23 października uroczyście oddano do użytku nowe wielofunkcyjne boisko(...)
5-6 października 2013 roku w Gilowicach odbył się 2 kurs Instruktorów Nordic Walking. Celem tego kursu było wykształcenie profesjonalnej kadry instruktorskiej,(...)
Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) oraz w celu podnoszenia świadomości społecznej o problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK)(...)
LGD Ziemia Bielska i Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza serdecznie zapraszają do udziału w wyjątkowej podróży w czasie: „Powrót do przeszłości”(...)
Jak poprawić naszą widoczność na drodze po zmroku? Jakich zasad należy przestrzegać, gdy idziemy nieoświetloną drogą? To tylko niektóre z zagadnień,(...)