Zaloguj | Załóż konto

Urodziny bielskich urwisów

Bolek i Lolek - scena z bajki
Już od pół wieku zabawiają najmłodszych przed ekranami telewizorów. Bolek i Lolek, czyli prawdopodobnie najbardziej znani "mieszkańcy" Bielska-Białej obchodzą 50 urodziny. Od jutra przez następne trzy dni - czyli od 7-9 listopada Bielsko stanie się europejską stolicą bajki i dziecięcej animacji.
Wracając do samych solenizantów - w 1963 roku (jesienią) zrealizowano pierwszy odcinek najsłynniejszej polskiej kreskówki. Bolek i Lolek podbili serca nie tylko milionów Polaków. Bajka pokazywana była w 80 krajach na całym świecie. Podobno przygody Bolka i Lolka obejrzało blisko miliard ludzi.
Program imprez wokół tego wydarzenia znajduje się w stopce wiadomości, gdzie zapraszamy zainteresowanych.

6 listopad 2013

źródło: http://www.sfr.com.pl/50-urodziny-bolka-i-lolka

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Pomysłów na przygotowanie się do systematycznego biegania jest wiele. Nie wszystkie jednak są prawidłowo wykorzystywane. Specjaliści podkreślają,(...)
Już w Listopadzie będą organizowane bezpłatne kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla mieszkańców Powiatu Żywieckiego w ramach projektu „Bądź(...)
W niedzielę (27 października) przy klasztorze Ojców Dominikanów w Korbielowie odbył się niecodzienny piknik rodzinny w ramach projektu „Na dobry(...)
relacja z wykładu "Czy Janusz Korczak może pomóc w rozwiązaniu problemów wychowawczych dzieci i młodzieży?" Bez pogodnego, pełnego dziecięctwa(...)
Gmina Jasienica wzbogaciła się ostatnio o nowy sportowy obiekt. W środę 23 października uroczyście oddano do użytku nowe wielofunkcyjne boisko(...)
5-6 października 2013 roku w Gilowicach odbył się 2 kurs Instruktorów Nordic Walking. Celem tego kursu było wykształcenie profesjonalnej kadry instruktorskiej,(...)
Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) oraz w celu podnoszenia świadomości społecznej o problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK)(...)
LGD Ziemia Bielska i Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza serdecznie zapraszają do udziału w wyjątkowej podróży w czasie: „Powrót do przeszłości”(...)