Zaloguj | Załóż konto

Biegaj na zdrowie z Rehabilitacją św. Łukasza!

Rehabilitacja św. Łukasza
Pomysłów na przygotowanie się do systematycznego biegania jest wiele. Nie wszystkie jednak są prawidłowo wykorzystywane.
Specjaliści podkreślają, że oprócz treningów wytrzymałościowych oraz tych wzmacniających poszczególne partie mięśniowe, najczęściej uprawianych na siłowni ważny jest dobór prawidłowego obuwia. Jest on zależny od ustawienia stopy.
Może to być supinacja, pronacja lub ustawienie neutralne. Odpowiedni dobór buta, będzie korygował patologiczne ustawienie stopy, zbliżając ją do pozycji neutralnej, czyli prawidłowej. Ustawienie stopy sprawdzić można w gabinecie ortopedycznym. Warto też spróbować zbadać nacisk stopy na podłoże przy użyciu aparatu medilogic.
Aby zapobiec kontuzjom niezwykle istotna jest diagnostyka pod kątem ewentualnych zmian w budowie stopy, które mogłyby prowadzić do urazów, a także dokładna analiza wysiłku względem urazowości kończyn dolnych. Diagnostyka taka polega na wnikliwej analizie przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę najistotniejszych struktur biorących udział w biegu oraz zbadaniu podstawowych wzorców motorycznych w kontekście ruchu w trzech płaszczyznach. Prawidłowa rozgrzewka z elementami stretchingu przed rozpoczęciem aktywności
fizycznej oraz rozciąganie po zakończonym biegu to podstawa każdego, dobrze rozpoczętego wysiłku. W jej skład powinny wejść ćwiczenia ogólnorozwojowe przygotowujące organizm do prawidłowego wysiłku, np. ruchy ramion, bioder, kolan, kostek. Dla tych, którzy do biegania pragną podejść profesjonalnie istotną rolę
odegrać powinna nauka nawyków prawidłowego biegania.
Jeśli masz pytania o właściwy trening, kontuzje lub odpowiednią dietę? Skontaktuj się ze specjalistą z Rehabilitacji św. Łukasza: 33 819 95 20 lub 600 853 818.
Więcej na: http://www.rehabilitacjalukasza.pl. Znaleźć nas można również na Facebooku.

9 listopad 2013

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Pomysłów na przygotowanie się do systematycznego biegania jest wiele. Nie wszystkie jednak są prawidłowo wykorzystywane. Specjaliści podkreślają,(...)
Już w Listopadzie będą organizowane bezpłatne kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla mieszkańców Powiatu Żywieckiego w ramach projektu „Bądź(...)
W niedzielę (27 października) przy klasztorze Ojców Dominikanów w Korbielowie odbył się niecodzienny piknik rodzinny w ramach projektu „Na dobry(...)
relacja z wykładu "Czy Janusz Korczak może pomóc w rozwiązaniu problemów wychowawczych dzieci i młodzieży?" Bez pogodnego, pełnego dziecięctwa(...)
Gmina Jasienica wzbogaciła się ostatnio o nowy sportowy obiekt. W środę 23 października uroczyście oddano do użytku nowe wielofunkcyjne boisko(...)
5-6 października 2013 roku w Gilowicach odbył się 2 kurs Instruktorów Nordic Walking. Celem tego kursu było wykształcenie profesjonalnej kadry instruktorskiej,(...)
Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) oraz w celu podnoszenia świadomości społecznej o problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK)(...)
LGD Ziemia Bielska i Stowarzyszenie Przyjaciół Międzyrzecza serdecznie zapraszają do udziału w wyjątkowej podróży w czasie: „Powrót do przeszłości”(...)