Zaloguj | Załóż konto

Rajdowe emocje w Bestwinie

Zobacz również

Po raz pierwszy w kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska znalazła się Bestwina. Na terenie gminy w dniach 4 - 5 kwietnia licencjonowani kierowcy podejmą ywalizację o prymat w mistrzostwach regionu.

Cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska w latach 2012 i 2013 otwierał bogaty w rajdową historię Rajd Czechowicki. W tym roku jego miejsce zajęła Bestwina, która dla startujących we wcześniejszych edycjach zawodników stanowić będzie trudniejszy sprawdzian rajdowych umiejętności.Trasa o łącznej długości ok. 90 km, znacznie różni się od dotychczasowej, obecnej w dwóch edycjach Rajdu Czechowickiego. Odcinki specjalne przygotowane przez Koło Automobilklubu Śląskiego w Czechowicach-Dziedzicach zlokalizowane są na pagurkowatych, krętych, malowniczych terenach Bestwiny.Piątek przebiegnie pod znakiem badań technicznych. W sobotę spod Urzędu gminy w Bestwinie zawodnicy oficjalne rozpoczną rywalizację w tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska.

Rajd organizuje Automobilklub Śląski obchodzący w tym roku jubileusz 90-lecia działalności, przy wsparciu i przychylności wójta gminy Bestwina Artura Beniowskiego.

Bieżące informacje związane z Rajdem Bestwińskim dostępne są na oficjalnym fanpage’u wydarzenia http://www.facebook.com/rajdbestwinski.

10 luty 2014

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Zagrają w połowie lutego, ale już w sobotę (11 stycznia) będzie można ich zobaczyć! Pierwsza drużyna męska piłki ręcznej na Żywiecczyźnie(...)
Pomysłów na przygotowanie się do systematycznego biegania jest wiele. Nie wszystkie jednak są prawidłowo wykorzystywane. Specjaliści podkreślają,(...)
Już w Listopadzie będą organizowane bezpłatne kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla mieszkańców Powiatu Żywieckiego w ramach projektu „Bądź(...)
W niedzielę (27 października) przy klasztorze Ojców Dominikanów w Korbielowie odbył się niecodzienny piknik rodzinny w ramach projektu „Na dobry(...)
relacja z wykładu "Czy Janusz Korczak może pomóc w rozwiązaniu problemów wychowawczych dzieci i młodzieży?" Bez pogodnego, pełnego dziecięctwa(...)
Gmina Jasienica wzbogaciła się ostatnio o nowy sportowy obiekt. W środę 23 października uroczyście oddano do użytku nowe wielofunkcyjne boisko(...)
5-6 października 2013 roku w Gilowicach odbył się 2 kurs Instruktorów Nordic Walking. Celem tego kursu było wykształcenie profesjonalnej kadry instruktorskiej,(...)
Z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) oraz w celu podnoszenia świadomości społecznej o problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK)(...)