Zaloguj | Załóż konto

Ósmy Dzień Tworzenia - już w kwietniu

fot. Ósmy Dzień Tworzenia
16 kwietnia br. odbędzie się III edycja festiwalu - uczniowie 8 LO w Bielsku-Białej po raz kolejny zaprezentują się na festiwalu szkolnym „Ósmy dzień tworzenia”.`


Festiwal Artystyczny „Ósmy dzień tworzenia” to projekt mający na celu wypromowanie utalentowanej młodzieży 8 LO. Uczestnicy mogą prezentować swoje talenty w różnych kategoriach: scena, sztuki wizualne oraz prezentacje multimedialne.

Pomysłodawczyniami projektu były dwa lata temu nasze uczennice – obecne absolwentki – Joanna Luranc i Patrycja Nycz, które wraz z nauczycielką języka polskiego Martą Zdanowską – zorganizowały pierwszą edycję festiwalu. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych szkolnych wydarzeń. Jest oczekiwana przez wszystkich uczniów. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja festiwalu.

Celem festiwalu jest wspieranie rozwoju talentów i umożliwienie młodzieży pokazania się na forum szkoły oraz działalność na rzecz edukacji w zakresie obejmującym różne działania artystyczne.
Nagrody przewidziane są dla wszystkich uczestników.

Talenty uczniów oceniać będzie jury:
M. Zdanowska, Łukasz Luszczak, Adrian Gibas, Adam Budkiewicz oraz Patryk Jurzak.

13 marzec 2014

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Podążając krokami gimnazjalistów odwiedziliśmy dzisiaj bielskie Liceum Ogólnokształcące nr VIII, które zorganizowało dzień otwarty. Dla gości(...)
Szkoła działa zgodnie z zasadą: „Z szacunkiem do wiedzy i człowieka”. Głównym założeniem koncepcji pracy szkoły jest indywidualny i wszechstronny(...)
Każda kobieta na pewno choć raz w życiu doświadczyła takiego momentu, kiedy spojrzała w lustro i pomyślała, że czegoś jej brakuje. W takich(...)
16 kwietnia br. odbędzie się III edycja festiwalu - uczniowie 8 LO w Bielsku-Białej po raz kolejny zaprezentują się na festiwalu szkolnym „Ósmy(...)
Zagrają w połowie lutego, ale już w sobotę (11 stycznia) będzie można ich zobaczyć! Pierwsza drużyna męska piłki ręcznej na Żywiecczyźnie(...)
Pomysłów na przygotowanie się do systematycznego biegania jest wiele. Nie wszystkie jednak są prawidłowo wykorzystywane. Specjaliści podkreślają,(...)
Już w Listopadzie będą organizowane bezpłatne kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla mieszkańców Powiatu Żywieckiego w ramach projektu „Bądź(...)
W niedzielę (27 października) przy klasztorze Ojców Dominikanów w Korbielowie odbył się niecodzienny piknik rodzinny w ramach projektu „Na dobry(...)