Zaloguj | Załóż konto

Ile zarabia prezydent

Ponoć gentelmani nie rozmawiają o pieniądzach ale w tym przypadku bielscy radni zrobili wyjątek.
Jak się okazało wysokość wynagrodzenia prezydenta miasta – Jacka Krywulta, które zostało zatwierdzone zaledwie dwa miesiące temu, jest nieadekwatne do przepisów określających wynagrodzenie osób piastujących to zaszczytne stanowisko. W grudniu ubiegłego roku radni ustalili wysokość miesięcznej pensji prezydenta miasta na 12.844 zł. Dziś jednakże przegłosowano, iż Jacek Krywult powinien dostawać o 500 zł mniej, ponieważ przepisy jasno mówią, że wynagrodzenie osób na tym stanowisku nie może przekraczać kwoty wynoszącej siedmiokrotność kwoty bazowej, określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Rachunek jest prosty: kwota bazowa to 1.766 zł razy 7 daje nam 12.365,22. Prezydentowi z miesięcznej pensji zabiorą 500 zł czyli dokładnie tyle ile dostaje osoba bezrobotna miesięcznie.

9 marzec 2011

Komentarze

    • Niezłe zestawienie. Radni i dżentelmeni. BUHAHAHA!
    • 2011-03-10 12:27:48 | ~kots zgłoś do moderacji

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Wczoraj w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbyła się gala wręczenia prestiżowych nagród teatralnych - Złote Maski. Nagrody przyznawane są śląskim(...)
O 17:30 w auli Wyższej Szkoły Administracji odbędzie się spotkanie z mistrzem jogi i medytacji Balakhilya das. Wstęp jest zupełnie darmowy. A pójść(...)
Niestety bielszczanie nie popisaliśmy się tym razem! Nasze miasto nie pojawi się na planszy najnowszej gry Monopoly. Pierwsze miejsce zajął Białystok,(...)
Pierwszy dzień wiosny zostanie na zamku uświęcony wspaniałym koncertem niezwykłej harfistki, której dokonania muzyczne znane są na całym świecie.(...)
Jakiś czas temu pisaliśmy o pożarach w Szczyrku w którym ucierpiały zwierzęta. Policja podejrzewała, że nie był to jedynie nieszczęśliwy wypadek,(...)
31 marca w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się międzynarodowa konferencja "Lokomotywa kultury - pociąg do współpracy. Wspólne tory biznesu, sztuki(...)
Jutro o godz. 18:00 odbędzie się finał 43 edycji konkursu Złota Maska. Nagrody przyznawane są teatrom z województwa śląskiego i opolskiego. W(...)
Policja poszukuje zaginionej 19-latki z Godziszki. Dziewczyna wyszła z domu dwa dni temu mówiąc, że udaje się na rozmowę o pracę. Jak się okazało(...)

Autor wiadomości

Wiadomości tematycznie