Zaloguj | Załóż konto

Bielsko-Biała zostanie autonomicznym państwem

Nie ma co ukrywać, że nasze miasto jest najładniejsze, najlepsze i najciekawsze. Każdy kto choć raz przybył do Bielska - Białej nigdy stąd nie wyjechał, a przynajmniej nigdy nie zapomniał tej wizyty. Nic więc dziwnego, że gdy pojawiła się możliwość uzyskania autonomii, czyli niezależności od władz centralnych, skorzystaliśmy z takiej możliwości.
Kilka miesięcy temu prezydent Bronisław Komorowski odwiedził nasz region, i co tu dużo mówić - bardzo mu się spodobał! Do tego stopnia, że stwierdził iż powinien on posiadać odrębną władzę i samodzielność. Włodarze miasta zaczęli kuć żelazo póki gorące i wnieśli do sejmu prośbę o utworzenie autonomicznego państwa Bielsko - Biała. Sejm prośbę rozpatrzył pozytywnie i już dziś prezydent Komorowski podpisze uchwałę.
Od 1 maja 2011 roku Bielsko - Biała będzie autonomicznym państwem, z własnym rządem i niezależnymi organami państwowymi.
Już w ten weekend w Sferze odbędzie się konkurs na flagę naszego państwa. Według nieoficjalnych informacji słowa hymnu napisze sama Doda, a muzykę skomponuje Stachursky!
>W najbliższym czasie zostaną też ustalone święta narodowe takie jak: odzyskanie niepodległości, dzień pracy i święto godła.

1 kwiecień 2011

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

W dniu dzisiejszym o godzinie 12-tej w Sali Obrad w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się prezentacja trasy 68 edycji wyścigu Tour de Pologne UCI World(...)
Kwiatek jaki jest każdy wie, ale nie każdy wie jak go pielęgnować i jak sprawić aby się pięknie rozwijał. Wiedzę tą można nadrobić w najbliższy(...)
Już dziś na terenie ATH odbędą się targi pracy. Aż 40 firm zaprezentuje swoją ofertę. Organizatorem targów jest Biuro Karier ATH. Impreza ma(...)
Bielska starówka, która kilka lat temu została wyremontowana, od początku wzbudzała wiele kontrowersji. Można powiedzieć, że nowy wygląd ZWM(...)
Niestety bielscy radni zadecydowali o konieczności zwiększenia cen biletów normalnych. Od 1 lipca będziemy więc płacić 2,60 zamiast 2,40 zł. Podwyżka(...)
Od dwóch dni dla kibiców TS Podbeskidzie dostępne są nowe - elektroniczne karty kibica. Ponad identyfikację fanów bielskiego klubu i usprawnienia(...)
Przedwczoraj oficjalnie otworzono salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 9. Praca trwające niespełna rok zakończyły się oddaniem do użytku(...)
Żywieccy stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali nowy sprzęt do ścigania ulicznych piratów. Amatorów szybkich ucieczek przed policyjnym(...)

Wiadomości tematycznie