Zaloguj | Załóż konto

Bielsko-Biała vs Minister Rostowski

fot. World Economic Forum z zasobów Wikimedia Commons
Rewitalizacja bielskiej starówki czy też modernizacja stadionu miejskiego? Miejska sieć szerokopasmowa? ... a może modernizacja boisk placówek oświatowych? Takie wybory mogą niestety stanąć przed miastem. Jak informuje Dziennik Zachodni samorządy mogą mieć problem z nowymi przepisami, które miałyby nałożyć na samorządy większą dyscyplinę w planowaniu budżetów.
Chociaż pomysł zmniejszenia deficytów gminnych wydaje się czymś co raczej jest ruchem zmierzającym w dobrym kierunku, w praktyce oznacza jednak poważne kłopoty dla samorządu w realizacji inwestycji miejskich. Wiele z tych inwestycji realizowanych jest bowiem dzięki kredytom, które zaciąga miasto, a korzystanie z których w świetle nowych przepisów będzie jednak bardzo utrudnione. W tej sytuacji - Jacek Krywult przestrzegł, że wydatki w przyszłorocznym budżecie przeznaczone na inwestycje mogą stopnieć nawet o 180 mln złotych.

Czy czeka nas oprotestowywanie rządowych posunięć?

28 kwiecień 2011

źródło: http://www.dziennikzachodni.pl/fakty24/396761,minister-ro...

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Policja apeluje do wszystkich właścicieli rowerów, aby uważali na złodziei, którzy są coraz sprytniejsi. W ostatnich dniach odnotowano już kilka(...)
Zbliżająca się Noc Muzeów to nie lada gratka dla miłośników historii, sztuki, a także niecodziennych przygód! Już w tą sobotę będą mieli(...)
Wczoraj wieczorem policja zatrzymała kierowcę, który na pewno nie słyszał o akcji "Trzeźwość" i raczej za nic ma przepisy obowiązujące w naszym(...)
Dziś w nocy na ul. Mireckiego 27 - letni mężczyzna targany wewnętrznymi, tylko jemu znanymi emocjami, postanowił dać upust swojej agresji wyładowując(...)
Magazyn Turystyczny "Wasze Podróże" ogłosił plebiscyt na najpiękniejszą ulicę 2011 roku. Wybierać można spośród 16 ulic z największych(...)
W piątek na odcinku trasy PKP Łodygowice - Łodygowice Górne został wstrzymany ruch. Powodem były poukładane na torach gałęzie, kamienie i metalowy(...)
Zeszłoroczna walka rządu z dopalaczami doprowadziły w naszym kraju do zamknięcia sklepów handlujących tymi specyfikami. Lecz producenci dopalaczy(...)
Od września każdy rodzic przedszkolaka w Wiśle zostanie ukarany karą pieniężna za nieodebranie dziecka na czas. Takie ustalenia zostały wprowadzone(...)

Wiadomości tematycznie