Zaloguj | Załóż konto

Ślązacy z inwencją i fantazją oraz trzech na jednego...

Bronisław Komorowski (prezydent.pl)
Tak w telegraficznym skrócie można byłoby przedstawić spotkanie Prezydenta Bronisława Komorowskiego z mieszkańcami Podbeskidzia. Na wczorajszym spotkaniu z głową państwa atmosfera była dość gorąca o czym informował już wczoraj portal gazeta.pl. Głównymi bohaterami spotkania, oczywiście poza Prezydentem, był Rajmund Pollak oraz Adam Matusiewicz - marszałek województwa śląskiego. Zaczęło się od "wcinki" Pana Rajmunda, który był na tyle zniecierpliwiony i podekscytowany tym co miał niedługo powiedzieć, że przerywając wystąpienie Prezydenta zapytał o możliwość zadawania pytań, już w trakcie formułując pierwsze - czy Prezydent jest za delegalizacją Ruchu Autonomii Śląska. Wg relacji Gazety - spotkanie potoczyło się jednak dalej. Atmosfera jednak znów uniosła się nieco wyżej podczas wystąpienia Adama Matusiewicza, który nazwał mieszkańców Podbeskidzia "Ślązakami z inwencją i fantazją". W reakcji na to Rajmund Pollak zawołał "My jesteśmy góralami a nie Ślązakami! Dlaczego jest pan zakładnikiem RAŚ?". I tak na sali powstało małe zamieszanie (buczenie, uwagi w kierunku Rajmunda Pollaka), a nawet interwencja funkcjonariuszy BOR, którzy w "trzech na jednego" próbowali wyprowadzić Pollaka z sali. Ten jednak po rozmowie z oficerem BOR pozostał na sali.

Oczywiście to nie jedyne akcenty tego spotkania jednak powyższe postanowiliśmy przytoczyć za Gazetą jako swego rodzaju "sensacyjne rodzynki".
Sprawozdanie z wizyty Prezydenta w Bielsku-Białej można również znaleźć na stronach Urzędu Miasta - http://um.bielsko.pl/

8 sierpień 2011

źródło: http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,100787...

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Dziś o 16:30 na bielskim Starym Rynku zagrają trzy wyjątkowe zespoły: Prawdziwe Perły, Mechanicy Shanty i Shannon. Prawdziwe Perły to zespół,(...)
Dziś w Szczyrku odbędzie się Rajd Pamięci Marka Dunata. Chętni spotkają się o 11:00 pod Informacją Turystyczną o godz. 11:00. Trasa prowadzić(...)
W ubiegły weekend do zuchwałej kradzieży doszło na jednym z wesel w Kobiernicach. Podczas, gdy weselnicy w najlepsze świętowali z parą młodą(...)
Dobiega końca Mistrzowski Festiwal Muzyki w Bielsku-Białej. O tym wydarzeniu pisaliśmy już kilka dni temu. Dziś oraz jutro będziecie mogli się(...)
Wczoraj rano osiem zastępów strażaków gasiło pożar, który wybuchł w budynku przy ulicy Mostowej. Około 9:00 rano pożar zauważył przechodzień,(...)
Od dziś w Żywcu trwa wielkie święto - Dni Powiatu Żywieckiego. Impreza potrwa dwa dni. Poniżej prezentujemy szczegółowy program: 19.08. – Piątek(...)
Do prawdziwego sierpniowego wysypu imprez sportowych, których nazwa zawiera magiczne "Cup" dołącza kolejne wydarzenie. W dniach 27 i 28-ego sierpnia(...)
Uwaga wszyscy, którzy planowali jutro wyjazd na wakacje pociągiem - niestety będą musieli zmienić swoje plany :( Problem również będą mieli ci,(...)

Wiadomości tematycznie