Zaloguj | Załóż konto

Parada z okazji Święta Trzech Króli

zasoby wikimedia
Po raz pierwszy w Bielsku-Białej w święto Trzech Króli 6 stycznia ulicami miasta przejdzie Orszak. Będzie to prawdziwa parada przebierańców, którzy swoimi strojami nawiązywać będą do wydarzeń biblijnych. Przewodnicząca Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich diecezji bielsko-żywieckiej poinformowała, iż w orszaku przejdą m.in. trzej królowie, Święta Rodzina i pastuszkowie. Widowisko będzie w pełni wyreżyserowane i nawiązywać będzie do tradycyjnych jasełek. Aktorzy w czasie przemarszu będą śpiewać kolędy, a wspomogą ich w tym uczniowie szkół, nauczyciele i rodzice.
Parada rozpocznie się w południe i poprzedzona zostanie mszą św. w bielskiej katedrze o godz. 11.00. Orszak przemaszeruje ulicami Cieszyńską, Kopernika, Sobieskiego, Piwowarską, a celem marszu będzie bielski Rynek, gdzie na estradzie wystąpi znany bielskiej publiczności zespół Dzień Dobry.

3 styczeń 2012

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Nim jeszcze rozpoczęły się pierwsze mecze Mistrzostw Europy mężczyzn w piłce ręcznej, to wcześniej przedsmak emocji szczypiorniaka można było(...)
Dawno, dawno temu, bo sto lat (25 grudnia 1911 roku), odbyła się pierwsza, udokumentowana, projekcja filmu „Męki Pańskie” w Kinie Janosik (Urania,(...)
Jutro o 18.00 w salonie muzycznym zamku Sułkowskich wystąpi z własnym recitalem pianista Janusz Kohut. Artysta komponuje muzykę teatralną i filmową.(...)
Już jutro o godz. 17.00 w Bielskim Centrum Kultury zostaną przyznane doroczne nagrody Prezydenta Miasta Bielska - Białej w Dziedzinie Kultury i Sztuki(...)
To zawsze przykre, gdy odchodzi ktoś młody, kto otaczał się przyjaciółmi i kochającą rodziną. Trudno się pogodzić z taką stratą. Tak było(...)
Przedstawiamy galerie zdjęć z tegorocznego koncertu w Piwiarni Żywieckiej, który odbył się w minioną niedziele. Zdjęcia wykonane przez Pawła(...)
Zespół Hilium bierze udział w konkursie dla kapel zorganizowany przez portal Soundrive. Dlatego zachęcamy wszystkich do oddania głosu na utwór "Wojna"(...)
Niezwykły recital muzyczny odbędzie się jutro w bielskiej Szkole Muzycznej. O godz. 18.00 usłyszymy jednego z najznamienitszych polskich skrzypków(...)

Autor wiadomości

Wiadomości tematycznie