Zaloguj | Załóż konto

XX Finał WOŚP

To już XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na pewno wielu z Was pamięta pierwsze Finały, na których Jurek Owsiak przekonywał, że warto podarować chorym dzieciakom symboliczną złotówką. Już od 20 lat Jurek pomaga chorym dzieciom, które niejednokrotnie zawdzięczają życie jego akcji i teraz same mogą pomagać innym. Wydarzenie, które zapoczątkował Owsiak jest jednym z największych tego typu na świecie. To niesamowite jak chętnie i skutecznie Polacy wpisali pierwszą niedzielę stycznia do kalendarza jako święto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku, w trakcie jubileuszowego finału wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
W Bielsku-Białej Finał odbędzie się pod Sferą, gdzie od 10:00 stać będzie zaparkownay ambulans do poboru krwi.
W Galerii członkowie bielskiej grupy ratownictwa PCK od 10.00 do 19.00 będą uczyli dzieci jak zachowywać się w kontakcie z obcym psem. W szkoleniu pomoże sławny już w Bielsku pies - golden retriever Largo. Gwiazdą koncertu w klubie Rude Boy przy ul. 1 Maja 20 będzie Defekt Muzgó. Obok nich wystąpią kapele grające rock, hardcore, punk i ska.

6 styczeń 2012

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Jutro o godz. 19.00 w Bielskim Centrum Kultury usłyszymy koncert rosyjskich romansów. Na scenie wystąpią Wiesław Bednarek - baryton, Andrzej Płonczyński(...)
Jutro na scenie bielskiej Szkoły Muzycznej odbędzie się recital fletowy Pawła Stępnia. Ten młody muzyk jest absolwentem bielskiej placówki, a obecnie(...)
Ilość zatrzymań z powodu przestępstw dotyczących produkcji, sprzedaży lub posiadania narkotyków w minionym roku przez bielską Policję może zatrważać.(...)
Już po raz kolejny w połowie maja (19-tego) odbędzie się Browar Rock Festival. Impreza przenosi się z Żywieckiego Browaru na Błonia Amfiteatru(...)
21 stycznia w bielskim teatrze premiera kontrowersyjnej sztuki "Romeo, Julia i czas". Kontrowersyjnej, ponieważ reżyser, Igor Sebo postanawia dopisać(...)
Nim jeszcze rozpoczęły się pierwsze mecze Mistrzostw Europy mężczyzn w piłce ręcznej, to wcześniej przedsmak emocji szczypiorniaka można było(...)
Dawno, dawno temu, bo sto lat (25 grudnia 1911 roku), odbyła się pierwsza, udokumentowana, projekcja filmu „Męki Pańskie” w Kinie Janosik (Urania,(...)
Jutro o 18.00 w salonie muzycznym zamku Sułkowskich wystąpi z własnym recitalem pianista Janusz Kohut. Artysta komponuje muzykę teatralną i filmową.(...)

Autor wiadomości

Wiadomości tematycznie