Zaloguj | Załóż konto

Wydarzenia - Bielsko-Biała - Kultura

Wydarzenia

Jest tylko jeden "taki" KWARTET

Mikołaj Grabowski, Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek na jednej scenie... czy trzeba coś jeszcze dodawać?

więcej

X Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej

Coraz większymi krokami zbliża się kolejna odsłona Bielskiej Jesieni Jazzowej.

więcej

Boeing Boeing

Czyli Mayday w "podniebnym wydaniu"...? Rozwiązłe życie bigamisty nie może być nudne. Na pewno skomplikowane. Z perspektywy obserwatora - pewnie też śmieszne.

więcej

Dni Bielska-Białej 2012

Trzy dni wyjątkowego jubileuszu miasta Bielsko-Biała, trzy dni zabawy i świętowania. Te imprezy przyciągają na prawdę tłum ludzi.

więcej

Śląski socrealizm w literaturze

Rzesze publicystów, historyków i innych zainteresowanych osób pragną dziś ustalić tzw. "prawdę" PRL-u. Wierzą, że taka prawda istnieje, że da się do niej dotrzeć i że ta "prawda" jest najczęściej bohaterska, szlachetna, czarno-biała.

więcej

Marcin Wyrostek & Coloriage

zawita znów w Bielsku-Białej. Prawdopodobnie najbardziej znany akordeonista wystąpi wraz ze swoim zespołem przed swoimi fanami z Podbeskidzia.

więcej

Panika homoseksualna w społeczeństwie

„Koniec świata? Ale tylko z naszymi odmieńcami” – tak zatytułowane jest spotkanie z dr. Tomaszem Kaliściakiem, autorem książki „Katastrofy odmieńców”. Na spotkanie zaprasza Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej.

więcej

Bożyszcze kobiet

Z czym należy się liczyć, kiedy przybici nudą codzienności związku, pragniemy nieco urozmaicić sobie życie i dodać mu nieco smaku... Czy skok w bok jest najlepszą receptą na taki stan?

więcej

Berlin, Kijów, Gdańsk, Cieszyn – transformacje

Jak zmieniały się europejskie miasta po upadku Muru Berlińskiego? O tym, na jakie problemy natrafiały w rozwoju i do jakich refleksji prowadzą ich doświadczenia traktuje film Łukasza Konopy „Miejsca transformacji”.

więcej

Złoty klucz - premiera

Dobro w starciu ze złem, prawość z występkiem w życiu ubogiego Dudy, który chce odmienić swój los...

więcej

Tematycznie