Zaloguj | Załóż konto

9. Festiwal Miast Partnerskich

8 i 9 czerwca 2013 r. w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta odbędzie się 9. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. Swój udział potwierdzili goście z: Berdiańska /Ukraina/, Besancon /Francja/ Frydka-Mistka i Trzyńca (Czechy), Wolfsburga (Niemcy), Szolnoka (Węgry), Żyliny (Słowacja) oraz Ustki.

Celem festiwalu jest przedstawienie mieszkańcom Bielska-Białej atrakcji turystycznych miast partnerskich, promocja Bielska-Białej wśród przedstawicieli miast zaprzyjaźnionych oraz poszukiwanie i organizowanie nowych kontaktów.

Na scenie na Rynku Starego Miasta wystąpią m. in. zespoły i wykonawcy:
Patrycja Woszczyna - Ustka
„Papa” Henschel Swingtett – Berlin /Niemcy/
Zespół Temozioni - Wolfsburg /Niemcy/
„Cechomor revival” – Trzyniec /Czechy/
Zespół V 8 Band – Żylina /Słowacja/

Artyści Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. Marii Koterbskiej, Zespół De Nuevo, Cover Brass Bend, Bielsko Buenos Tango – Bielsko-Biała

Na kiermaszu sztuki ludowej swoje wyroby zaprezentują beskidzcy twórcy reprezentujący folklor i sztukę: rzeźbę, malarstwo, w tym malarstwo na szkle, zdobnictwo bibułkowe, zabawkarstwo, hafciarstwo, koronkarstwo, plastykę obrzędową oraz budownictwo instrumentów muzycznych.

Tradycyjnie już podczas festiwalu odbędzie się impreza promocyjna Ustki pod nazwą „Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej”. Przygotowano ciekawą ofertę letniego wypoczynku nad polskim morzem. Serwowane będą ryby morskie: smażone, wędzone i świeże oraz przysmaki kuchni regionalnej.

Na najmłodszych mieszkańców Bielska-Białej w sobotę i niedzielę, w godzinach od 15.00 do 19.00 czekały będą liczne atrakcje: malowanie twarzy, zabawki z baloników, możliwość sfotografowania się z Reksiem.

6 czerwiec 2013

źródło: http://www.um.bielsko.pl

Wybrane wiadomości z podobnego okresu - Archiwum

Fala wypadków drogowych. Wczoraj...rozbił się motocyklista z dziewczyną na wysokości Multispedytora w Czechowicach-Dziedzicach, natomiast wcześniej...kilka(...)
ŚREDNIOWIECZNY PIKNIK RODZINNY W RADZIECHOWACH Impreza odbędzie się16 czerwca (niedziela) w godzinach od 11:00 do 17:00 obok Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz.(...)
Awarie poburzowe, które dotknęły w trakcie nawałnicy Warszawę, czkawką odbiły się też na naszym mieście. Okazuje się, że do Ringu Światłowodowego,(...)
8 i 9 czerwca 2013 r. w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta odbędzie się 9. Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. Swój udział potwierdzili(...)
Bielsko-Biała było areną wielkiego pożaru. W zasadzie...zapowiadało się na masakrę, bo rzecz działa się w jednym z kompleksów lokali komunalnych.(...)
Za nami kolejna "Motosfera". Dla przypomnienia, to właśnie Bielsko-Biała, za sprawą najpierw WSM-u, który później przekształcił się w FSM, co(...)
Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Bielska-Białej. Koncert rozpoczynający Święto Miasta odbędzie się 31 maja na placu Ratuszowym, natomiast(...)
Niebywały sukces żywieckiej drużyny. 27 maja w Warszawie odbył się ogólnopolski finał gry miejskiej "Wkręć się w obywatelstwo!". Zespół "Copernicus(...)

Wiadomości tematycznie